Jak zlikwidować cellulit?
44

A A A

„Pomarańczowa skórka”, która Tworzy się głównie w okolicach ud i pośladków to problem 80% kobiet. Pojawiający się niezależnie od wieku czy nawet figury, cellulit potrafi skutecznie wpędzić w kompleksy.

Nierówno rozmieszczona tkanka tłuszczowa powoduje powstawanie fałdek i nierówności na skórze. Niestety, bardzo trudno jest się go pozbyć. Same kosmetyki nie wystarczą. Po pierwsze konieczne jest wprowadzenie zmian w diecie. Chociaż cellulit dotyka także szczupłe osoby, bardziej dotkliwie dokucza jednak kobietom z większą ilością tkanki tłuszczowej – jest bardziej widoczny i ciężej się go pozbyć.

Należy więc zadbać o przywrócenie i utrzymanie szczupłej sylwetki. Niezbędne są także ćwiczenia, które napinają mięśnie i ujędrniają skórę, likwidując nadmiar tłuszczyku. Dopiero trzecim elementem jest pielęgnacja kosmetykami połączona ze stymulowaniem skóry za pomocą masaży. Doskonałym sposobem na walkę z cellulitem jest wykonany w domu peeling, którego składniki mają działanie pobudzające krążenie krwi i ujędrniające skórę. Do jego wykonania będziesz potrzebować:

  • 3 łyżek mielonej kawy
  • 2 łyżek brązowego cukru
  • 1 łyżeczki świeżo startego imbiru
  • 5 łyżek oliwy z oliwek

Wszystkie składniki zmieszaj ze sobą. Powstałą papką natrzyj i delikatnie masuj miejsca, w których pojawił się cellulit. Nie rób tego zbyt mocno, aby nie podrażnić naskórka. Następnie zmyj peeling polewając ciało na przemian ciepłą i zimną wodą. Taki zabieg powtarzaj dwa razy w tygodniu.

Pamiętaj – cellulitu bardzo ciężko pozbyć się całkowicie, ale regularne ćwiczenia i wykonywanie zabiegów kosmetycznych może znacznie zmniejszyć jego widoczność i ujędrnić skórę.

Jak zlikwidować cellulit? Jak zlikwidować cellulit? Jak zlikwidować cellulit?

Skomentuj lub zadaj pytanie!

*